Історія

ІСТОРІЯ ПРОЄКТУ HE-CROSS

Як і будь-яка добра справа, історія HE-CROSS почалася з чудової ідеї, заснованої на хороших відносинах співпраці між двома університетами-партнерами, які завжди готові докласти зусиль для розвитку своїх регіонів і міст.

Підписання грантової угоди та початок реалізації проєкту 5 лютого 2020 року – початок нелегкого шляху для двох проєктних команд, які, незважаючи на всі складні обставини сьогодення, вирішили реалізувати поставлені цілі в повному обсязі.

Відразу після старту проєкту, коли здавалося, що все йде належним чином, весь світ сколихнула пандемія SARS-COV-2, в зв’язку з чим було оголошено надзвичайний медичний стан. У цих несприятливих умовах організовано стартову конференцію. Члени проєктної команди з обох боків кордону зрозуміли, наскільки важливі спілкування та співпраця, навіть якщо вони відбуваються за допомогою електронних пристроїв. Обмеження не пов’язаних з комп’ютером соціальних взаємодій і перенесення всіх видів діяльності в онлайн-середовище лише посилили співпрацю між партнерами, розвиваючи як адаптивність членів обох команд, так і здатність знаходити рішення для досягнення цілей. Оскільки зло ніколи не приходить одне, пандемію SARS-COV-2 перервала ще більша катастрофа – агресія Росії проти України. Хоч війна здавалася анахронізмом, абсолютно недоречним для 21-го століття, ми були зобов’язані адаптуватися до ситуації з усіма пов’язаними з нею синкопами та недоліками. Ці дві основні перешкоди зумовили продовження терміну реалізації проєкту з 18 до 40 місяців. Добре зроблені справи потребують часу, особливо такі важливі, як популяризація історико-культурної спадщини транскордонного регіону, підтримка розвитку місцевої культури, специфічної культурної ідентичності та культурного діалогу між громадами Сучавського повіту й Івано-Франківської області, а також підвищення рівня обізнаності туристів про цю спадщину.

Незважаючи на те, що діяльність з реалізації проєкту ставала дедалі складнішою, команді вдалося створити інтерактивну карту репрезентативних туристичних атракцій на транскордонній території, представивши їх в інноваційній формі 3D-турів та промоційних відеороликів. Оригінальні аерофотозйомки, зроблені за допомогою дронів, пропонують привабливу перспективу для туриста, який цікавиться транскордонною територією. Навіть ракети, які загрожували безпеці України, не зламали дух проєктної команди й не завадили українським партнерам підіймати безпілотники, щоб популяризувати красу свого багатостраждального краю. Таким чином, не виходячи з дому, будь-хто зацікавлений може насолодитися чудовими місцями та краєвидами, які супроводжуються точною і цікавою інформацією. Хоч перешкод було багато, впроваджено новітні способи проведення тренінгів для представників туроператорів, туристичних агентств, туристичних інформаційних центрів та бюро, а також для студентів університетів Сучави й Івано-Франківська.

Паралельно розроблено три видання англійською, румунською та українською мовами: «Культурні маршрути. Духовні подорожі біля підніжжя Карпат»; «Минуле для майбутнього. Історична спадщина біля підніжжя Карпат» і «Потаємні самоцвіти міста Івано-Франківська. Музеї та галереї», які передано туристичним агентствам для популяризації транскордонної культурно-історичної спадщини двох регіонів, залучених до проєкту.

Високо оціненою та добре сприйнятою стала книга із завданнями для дітей «Зачарований дім», завдяки якій малюки потрапляють у чудову історію з розмовляючими будинками, що заслуговують на збереження та турботу. Підготовка дітей у напрямку цінування та збереження спадщини й цього разу виявилася виграшною справою. Інвестиції в майбутнє, щоб зберегти минуле, ніколи не можуть бути помилковими.

Важливе досягнення проєкту – реконструкція та введення в туристичний обіг Геологічного музею Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, який, завдяки унікальним експонатам та цінній інформації, став важливим туристичним осередком. Окрім важливого туристичного об’єкта, музей стане центром навчання та розвитку для студентів обох університетів.

Спільні зусилля та постійне спілкування зумовили тісний зв’язок між членами обох команд, а коли українські партнери потребували підтримки, сучавська команда придбала набори для виживання в екстремальних ситуаціях, щоб допомогти своїм колегам з Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Очевидно, як і будь-яка історія, історія з проєктом HE-CROSS дійшла до фіналу. Однак результати говорять самі за себе і, безсумнівно, сприятимуть популяризації історичного та культурного туризму в транскордонному регіоні Румунія-Україна, кращій видимості об’єктів та створенню необхідних передумов для динамічного розвитку регіону після повернення до нормального стану.

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.