Церква Святої Параскеви

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Святої Параскеви, 1874 р. Охоронний номер 1181/1. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: с. Шешори, Косівський район.
Храм вважається одним з найстаріших культурних та релігійних пам’яток Івано-Франківщини. Найдавніша згадка про шешорську дерев’яну церкву походить з 1680 року. Нова церква, також з дерева, постала на місці давнішої у 1710 р. Вже в другій половині 18 ст. її замінила наступна церква з дерева. Знищена вогнем у 1864 р. Через десяять років, у 1874 р.  відбудовано нову дерев’яну церкву, посвячену у 1875 р. Розмальована у 1890-х роках. Була парафіяльною. Сьогодні церкву використовує православна громада села.
Споруда хрещата в плані з одним верхом. Дерев’яна, п’ятизрубна, одноголова. До церкви ведуть два входи – до бабинця і до нави. Оббиті бляхою стіни над опасанням, пластикові вікна – типове видовище дерев’яних церков. На жаль, це практично знищило автентичну красу храму, що дуже засмучує багатьох відвідувачів і гостей церкви.
Пам’ятка характерна великими розмірами, значною висотою, належить до типових творів гуцульської школи народної дерев’яної архітектури другої половини XIX ст. Дзвіниця дерев’яна, двоярусна, з шатровим верхом. Другий ярус дуже високий і завершується аркадою, його стіни мають значний нахил всередину. Біля церкви збереглися дві дерев’яні дзвіниці: стара, зведена одночасно з церквою, і нова.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.