Етнографічний музей «Ханул Домнеск»

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Етнографічний музей «Ханул Домнеск» («Королівська корчма»), код SV-II-m-B-05476. Пам’ятка місцевого значення (повітового), розташований в місті Сучава, вул. Чіпріана Порумбеску, № 5, організований в будівлі 1627 року, що належала пропольському правителю Мірону Барновському (1626-1629; 1633), пов’язаному за жіночою лінією з правлячою династією Мовіла.
Музей має понад 14 000 предметів культурної спадщини, згрупованих за такими категоріями: дерев’яні предмети та меблі, народні костюми, кераміка, шкіряні предмети, вогнепальна зброя, тканини, предмети культу, метал, кістка, скло, фарфор, транспортні засоби, музичні інструменти. Вони розміщені у двох різних музейних ансамблях: корчма (а) та етнографічна виставка (б), які коротко описані нижче.
a. Корчма
На першому поверсі будівлі реконструйовано корчму XVIII-XIX століть, де розміщувались поважні гості, що проїжджали через Сучаву, з усіма складовими: передпокій, льох, мисливський салон, кухня, комора, кімната для відпочинку.
У мисливському салоні є австрійський камін, покритий керамічною плиткою типу Кути, мисливські рушниці, пістолети, кинджали, трофеї оленів та кабанів (хутра). Атмосферу XVIII-XIX століть передають масивні дерев’яні меблі, з характерним для Буковини різьбленим орнаментом.
Найбільш репрезентативні предмети меблів − у кімнаті для відпочинку: це ліжко з фільонками оздоблене антропоморфними мотивами, скриня для приданого та скриня для одягу.
б. Етнографічна експозиція
На другому поверсі представлені артефакти з чотирьох етнографічних районів повіту Сучава: Дорна, Кимпулунг Молдовенеск, Хумор та Редеуці. В основному вони складаються з ансамблів традиційних народних костюмів, орнаментів, тканин, артефактів та костюмів, характерних для популярних новорічних ігор, кераміки.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.