Етнографічний музей «Самуїл та Євгенія Йонец» в Редеуці, пам’ятка повітового значення, розташований в місті Редеуці (36 км від Сучави), площа Унірій (Возз’єднання), № 63, у будівлі спадщини 1860 року. Це найстаріший етнографічний музей в Молдові (частина цієї історичної провінції, розташована в Румунії).
Історія цього музею не позбавлена драматизму. Організований і відкритий для відвідувачів у квітні 1934 року під назвою «Музей старожитностей та етнографії», він діяв на той час у нинішній будівлі ратуші в місті Редеуць, де було представлено багато популярних предметів із сіл Буковини, зібраних учителями Самуїлом та Євгенією Йонец. Після 1944 року колекція музею (10 000 одиниць) була повністю вилучена радянською армією. Частина цієї колекції в даний час знаходиться в Етнографічному музеї в Кишиневі, Республіка Молдова.
Зараз музей налічує близько 8 000 експонатів, організованих у 13 груп. З них близько 1 000 становлять постійну виставку, організовану в 11 кімнатах (включаючи зал). Особливо важливими є колекції кераміки, дерев’яних предметів, народного одягу і тканин.
Серед кераміки особливе місце посідає колекція з Редеуць (XV і XIX століття), з Кут − місцевість на березі Черемошу (XVII століття), чорна та емальована – з Марджіня (найстаріша з міжвоєнного періоду), з Пелтіноаса та Долгешть.
У колекції дерев’яних предметів вражає дерев’яна лопата з металевим обрамленням XVI-XVII століть, популярні інструменти та технічні вироби ХІХ століття для переробки льону та конопель у пряжу і тканини, для виробництва олії з насіння конопель та гарбуза, скриня для приданого та ліжко того ж століття, народні ткацькі верстати.