Галицький замок

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Галицький замок, 14 ст. Охоронний номер 1152. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: м. Галич, вул. Коновальця, 46.
Галицький замок або Старостинський замок спочатку був дерев’яним і вперше згадується в 1114 р. як укріплена цитадель. Про те, хто і коли знищив княжий дерев’яний замок точно невідомо. Відновлення замку, як оборонного форпосту, почалася в середині 14 ст., після того, як Галичина і Західна Волинь відійшли до Польщі. У замку було кілька десятків малих гармат, чимало вогнепальної зброї.
Замок поєднує в собі елементи старої вежо-стінової та нової бастіонної фортифікацій, утворюючи рідкісний тип вежо-стінової казематованої твердині. З 1390-х рр. замок став резиденцією галицьких старост. У 1490 р. його безуспішно штурмували селянські загони під проводом Мухи, у 1649 р. був захоплений військами Б. Хмельницького. У 1658 р. перебудову фортеці провів галицький староста А. Потоцький. Перебудований замок мав трикутну форму, дві тераси, три муровані башти по кутах, дев’ять комор, архів гродських і земських актів, канцелярію, приміщення суду. В замку була каплиця св. Катерини.
Наступного удару Галицький замок зазнав під час турецько-польської війни 1676 р. Війська Ібрагіма Шайтан-Паші взяли твердиню. Турки пограбували і висадили у повітря частину оборонних стін та веж. Згодом замок відбудували, але через розбудову нового міста-фортеці Станіславова галицька твердиня поступово втратила своє оборонне значення і запустіла.
Нині Галицький замок включений до Національного заповідника «Давній Галич».

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.