Церква Успіння Пресвятої Богородиці, 1586 р. Охоронний номер 245. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: с. Крилос, вул. Ярослава Осьмомисла, 2, Галицький район.
Церква побудована в 1535 р неподалік від фундаментів Успенського собору 12 ст., з її кам’яних блоків, з повторенням окремих елементів планувальної структури попередниці. Новозбудована церква в окремих документах називалась «новим собором», однак, вона проіснувала недовго: була повністю зруйнована під час турецько-татарської навали 1676 р.
Храм був відбудований через 30 років, за часів єпископа Йосипа Шумлянського. Незабаром після того до церкви Успіння перенесли із каплиці Святого Василія Великого чудотворну ікону Пресвятої Богородиці. За народними переказами, її привезли десь в 12 ст. в Галич з Константинополя і галицький князь Ярослав Осмомисл подарував її Успенському собору.
У 1699-1702 р. церкву відбудувано з білого каменю в стилі ренесанс. Водночас навколо церкви були побудовані оборонні укріплення, зведені цегляні стіни, кутові вежі та в’їзна брама. Чудовою окрасою храму є іконостас.
Під час Першої світової війни церква Успіння зазнала значних руйнувань, проте чудотворна ікона знову залишилася неушкодженою. Після війни храм було відремонтовано, іконостас відреставровано, а чудотворну ікону помістили у вівтарі.
У 1960 р. церква була закрита та переведена в експозиційну частину Музею історії княжого Галича – філії Івано-Франківського краєзнавчого музею.