Костел Рідзва Діви Марії

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Костел Рідзва Діви Марії, 1839 р. Охоронний номер 1207. Пам’ятка місцевого значення. Розташована за адресою: м. Долина, вул. Антоновича.
Костел – найдавніший храм міста, датований, за однією з версій, серединою 15 ст. Після заснування римо-католицької парафії в 1426 р. місцеві жителі звели дерев’яний костел в передмісті, проте сучасним історикам достеменно невідомо, де саме знаходився храм.
Костел пережив безліч реставрацій, тому його зовнішній вигляд сьогодні значно відрізняється від початкового. Дерев’яний храм згорів у 1594 р., його підпалили татари. На тому ж місці в 1674 р. відбудували новий костел, але до 1825 р. ніхто не займався його відновленням і збереженням, і, за документами, він був в дуже поганому стані.
Саме тому вирішили відбудувати храм заново, але для цього вибрали місце в іншій частині міста. Зведення мурованого костелу під назвою «Різдво святої Діви Марії», яким можна милуватися і зараз, доводиться на 1835 рік.
У 1889 р. виконано реставрацію, добудована головна вежа, збільшені вікна, встановлено годинник. У 1934 р. відновлено розписи на стінах, і побудовано кам’яну дзвіницю. У 1944 р. храм закрили, а в 1992-му відновили реставраційні роботи.
Костел сконструйований в готичному стилі. Вхід в храм акцентований вежею, яка спирається на два потужних прямокутних приміщення. В одному вибудувані сходи, що ведуть на просторий балкон, де раніше був орган. В іншому – влаштована котельня і комори. Зовнішні стіни прикрашені напівколонами квадратного перетину. Вівтар був величезний, його, як і орган, перенесли з старого костелу. Сьогодні, на жаль, інструмент загублений.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.