Меморіальний музей «Чіпріан Порумбеску»

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Меморіальний музей «Чіпріан Порумбеску», пам’ятка національного значення, розташований у населеному пункті Чіпріан Порумбеску за 30 км від Сучави. Організований у колишньому особняку боярина Димитрія Костіна (будівля XVIII століття), урочисто відкритий у 1971 році.
У музеї розміщена велика виставка оригінальних експонатів (фортепіано, віолончель, диригентська паличка, футляр для скрипки, заповітний альбом, подарований Чіпріаном своїй дівчині Берті Горгон та ін.), пов’язаних з життям і творчістю композитора Чіпріана Порумбеску (1853–1883), засновника сучасної румунської музики. Композитор має польське походження, мав прізвище при народженні Голембіовський. Його батько, православний священик і письменник Іраклій, змінив прізвище на Порумбеску (на польській та румунській мовах це означає те саме, тобто gołąb = голуб).
Відвідувачі можуть помилуватися предметами меблів ХІХ століття, фотографіями, гравюрами, плакатами, нумізматичними чи філателістичними творами, пов’язаними з життям відомого композитора Румунії, який залишив нам, серед інших, такі репрезентативні фортепіанні твори: Балада для скрипки та фортепіано, Румунська рапсодія, Пісня Трикольору (була гімном Румунії за часів режиму Чаушеску), На нашому прапорі написане єднання (ця мелодія покладена в основу державного гімну Албанії), оперета Молодий місяць.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.