Монастир Путна

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Монастир Путна, код SV-II-a-A-05595. Названий національним поетом румунів Міхаєм Емінеску «Єрусалим румунського народу» − пам’ятка міжнародного значення, розташована у селі Путна (33 км від міста Радауць та 64,3 км від Сучави).
Будучи призначеним королівським некрополем Стефаном Великим (1457-1504), будівництво церкви було розпочато в 1466 році і завершено в 1469 році, кріпосна стіна зведена в 1481 році.
Нинішній вигляд церкви монастиря Путна датується XVII століттям. З трилистого плану він зберігає компоненти молдавських церков XV-XVI століття із закритим притвором (добудованим до 1484 року), гробницею (поховальною камерою), нефом (з бічними апсидами) та вівтарем.
Найважливішими предметами в монастирському музеї є Тетраевангелія (Чотири Євангелії) з Хумору 1473 року, освітлений, з портретом Штефана Великого, покривало гробниці Марії Мангопської, виконане в 1477 році, яке вважається найстарішим вишитим портретом у молдавському мистецтві, металева оправа черепа святого Геннадія 1488 року, хрест з кипарисового дерева, виготовленого в 1503 році, який вважається найдавнішим на території Румунії тощо.
Ще однією визначною пам’яткою монастиря для релігійного туризму є ікона, що вважається чудотворною, «Богородиця з немовлям», принесена, за традицією, Марією Мангопською в 1472 році.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.