Монастир Воронец

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Монастир Воронец, код SV-II-a-A-05675. Історична пам’ятка, включена в 1993 році до світової культурної спадщини ЮНЕСКО, названа фахівцями «Сікстинська капела Сходу». Монастир розташований за 4 км від центру міста Гура Хуморулуй, за 36 км від Сучави та за 58 км від міста Кимпулунг Молдовенеск.
Заснований Штефаном Великим, присвячений святому Георгію, на даний час жіночий монастир, він був побудований в рекордні терміни від травня до вересня 1488 року за 3 місяці і 3 тижні, зведений за трилистим планом (триконх), що має нартекс, неф і вівтар, а в 1547 році був прибудований екзонартекс (притвор).
Світова слава Воронеця зумовлена зовнішніми фресками, які найкраще збереглися на Буковині, особливо унікальним відтінком синього, названого фахівцями «синій Воронецький».
Академік Сорін Думітреску зазначив, що «переміщення Страшного суду інтер’єру церкви та його розташування на зовнішній стороні західної стіни та біля входу до церкви є молдовською стилістичною прем’єрою готичного походження».
Він також вважає, що церква-ковчег Рареша є «першою у світі конструктивною моделлю, результатом синтезу Традиції Нероздільної Церкви, збереженого східним християнством, з монстранцією, золотарством зумовленим пієтизмом Західної церкви початку XVI ст.». Монстранція (дароносиця) = золотий виріб з вівтаря римо-католицьких церков, в якому зберігаються Святі Дари.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.