Національний музей Буковини

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Національний музей Буковини, код SV-II-m-B-05480. Пам’ятка міжнародного значення, розташована в місті Сучава, вул. Штефан Великий, 33.
Музей був побудований у 1902−1903 роках у простому стилі бароко, і в ньому зберігаються в основному відкриті артефакти, починаючи з 1895 року, віденським архітектором Карлом Адольфом Ромсторфером (1854-1916) у тронній фортеці Сучави.
Постійна експозиція представлена у 27 кімнатах. Організована за хронологічним принципом, вона починається з епохи нижнього палеоліту (артефакти з Ріпічень, повіт Ботошань), закінчуючи зображеннями з антикомуністичних демонстрацій, проведених у грудні 1989 року в Сучаві. Більшість експонатів мають археологічний характер (кімнати 1-15), ілюструючи всі історичні епохи, аж до феодалізму. Вражають кераміка та артефакти неолітичного типу, характерні для культури Кукутень-Трипілля, чия територія поширення включала історичну Буковину (повіт Сучава в Румунії та Чернівецька область в Україні).
Найбільш видовищними експонатами є монети, орнаменти, середньовічні тканини та зброя (переважно мечі), предмети та зображення часів австрійської Буковини або епохи «реального соціалізму». Вражаючі портрети Ніколає Чаушеску та реконструкція продуктового магазину, коли люди стояли в черзі, щоб придбати знамениті «кросівки» (нижня частина свинячих ніг, на тодішньому жаргоні).
У «Залі Королівської ради» демонструється за допомогою манекенів, одягнених у старовинні костюми та аудіозаписів, алегорична сцена, в якій Штефан Великий приймає посланців (послів) шести держав: Валахії, Польщі, Угорщини, Венеції, Київської Русі та Османської імперії.
Починаючи з 2006 року, Національний музей Буковини організовує найважливіший фестиваль середньовічного мистецтва в Румунії (фестиваль Штефан Великий, 13-е видання мало місце у 2019 році). Фахівці з Румунії, Сербії, Туреччини, України, Угорщини, Республіки Молдова беруть участь у цьому фестивалі, який щороку організовується в серпні в Цитаделі Сучава. Потім, серед інших, розігруються бойові вистави, катання на конях, стрільба з лука, музичні та середньовічні майстер-класи з гастрономії тощо.
У серпні Національний музей Буковини також організовує в Цитаделі Сучави фестиваль рок-музики «Bucovina Rock Castle» (10-е видання, серпень 2020 року), який вже є міжнародним за обсягом і є ще одним джерелом туристичної привабливості.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.