Парафіяльний костел Святого Валентина

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Парафіяльний костел Святого Валентина, 15 ст. Розташований за адресою: м. Калуш, вул. Т. Шевченка, 10.
Костел розташований в центральній частині міста і є візитівкою Калуша. Даний храм є першою мурованою будівлею в місті, яка збереглася до наших днів. На всій території України калуський костел має лише один аналог – в містечку Глинна Наварія, Львівської області.
У 15 столітті були споруджені два дерев’яних католицькі храми. У 1464 р. вперше згадується дерев’яний костел св. Марії Магдалини у Калуші. У 1695 р. храм св. Валентина (як і св. Марії Магдалини) був знищений, проте на цьому місці збудували нову святиню (частково муровану). У 1764 році споруджено новий дерев’яний храм св. Валентина на мурованому фундаменті. Остаточно будівництво споруди завершилося в 1845 р. Архітектура нового кам’яного храму набула рис стилю неоготики.
Ґрунтовний ремонт був проведений в 1903 році, а наступні реконструкції були в період з 1910 по 1912 роки. За проектом були побудовані дві каплиці, бічні вівтарі, перекрито дах, збільшені вікна, а також добудовані вежа і деякі елементи, які представлені сьогодні. В період військових дій в 1917 році була зруйнована одна каплиця, а дзвони і частини органу вилучено. Відновленню храму відбулося в 1921 році. До початку Другої світової війни в костелі з’явився новий головний вівтар і було проведено електрику. Після закінчення війни будівля храму використовувалося в якості спортивного залу, після чого костел був переданий українській автокефальній православній церкві. З 1999 року костел належить римсько-католицької парафії. У 2001 році був проведений ремонт.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.