Чернелицький замок

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Чернелицький замок, 1607-1636 рр. Охоронний номер 251. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: с-ще Чернелиця, Городенківський район.
Чернелицький замок почали будувати між 1607 і 1636 рр. Роботи завершилися в 1659 році. А вже через 13 років Чернелицький замок зазнав перші руйнування під час війни з турками. Це ж повторилося в 1676 році. Після війни форпост відбудували.
Замок відігравав важливу роль під час польсько-турецької війни в 1685-1690 рр., оскільки вважався найсхіднішою фортецею Речі Посполитої на правому березі Дністра. Останні власники жили тут до вересня 1939 року.
Сьогодні фортеця в жахливому стані, однак і зараз там можна розгледіти колишню велич і міць оборонної споруди, гідних уваги туристів і поціновувачів архітектурного мистецтва.
Оборонні стіни пам’ятника досягають 6-метрової висоти, а товщина стін становить 2,5 метра. Усередині стін розташовані бійниці для вогнепальної зброї. В’їзна вежа з воротами на передньому фасаді прикрашена вирізаним в камені гербом «Погоня». У фортеці є підвальні приміщення. Вони приваблюють спелеологів і любителів підземель.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.