Церква Воздвиження Чесного Хреста

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Воздвиження Чесного Хреста, 1878 р. Охоронний номер 1030. Пам’ятка місцевого значення. Розташована за адресою: с. Одаїв, Тлумацький район.
Церква дерев’яна, кораблеподібна. Побудована 1878 р. на кошти громади як перша в селі. За переказами, церкву купили в селі Радча, Тисменицького району і перевезли в Одаїв. Церкву переосвятили на Воздвиження (у Радчі вона була під титулом Успіння).
Дерев’яна церква відноситься до творів школи дерев’яної архітектури. Іконостас чотирьохярусний. Вікна у церкві замінили новими дерев’яними, що в наш час не характерно. Зовнішні стіни церкви під і над опасанням ошальовані вертикально дерев’яною вагонкою. З півдня від церкви, вище по схилу, збереглася невеличка дерев’яна двоярусна дзвіниця, стіни якої, як і церкви, розфарбовані у блакитно-жовті кольори. Так само з додаванням цеглового кольору помалювали бетонні сходи, які ведуть до церкви.
В інтер’єрі церкви практично нічого не збереглося від первісного оздоблення. При церкві діє братство, сестринство.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.