Церква Введення в храм Пречистої Діви Марії

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Введення в храм Пречистої Діви Марії, 1783 р. Охоронний номер 749-М/1. Пам’ятка місцевого значення. Розташована за адресою: с. Тисів, Болехівська міська рада.
Церква збудована у 1783 р. Зведена з дерев’яних брусів хвойних порід на дубових підвалинах. Фундамент із річкового каменю. Іконостас триярусний, виконаний у стилі дерев’яного бароко, різьблений, позолочений. Первісно була накрита ґонтою, шальована дошками, у 1930 р. під час реконструкції дахи будівлі перекрили бляхою.
Церква реконструйована в 1930 р., а в 1989 грунтовно відремонтована. З метою збереження пам’ятки у 2002 р. її було переміщено у північно-східному напрямку на штучно зроблений насип із річкового каменю і щебеню на відстань 54 м. Святиня не зазнала жодних деформацій.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.