Музей «Художні вироби з дерева»

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Музей «Художні вироби з дерева», пам’ятка місцевого (повітового) значення, розташований у місті Кимпулунг Молдовенеск (67 км від Сучави), вул. Калеа Трансільванієй, № 10.
Організований в будівлі початку XX століття, яка побудована в неокласичному стилі. Музей, відкритий для відвідувачів з 1967 року, включає найважливішу колекцію в Румунії, присвячену обробці деревини в етнографічній зоні Кимпулунг Молдовенеск. Відвідувачі можуть помилуватися тут експонатами «цивілізації дерева» (Жак ле Гофф), створеної як румунами, так і гуцулами.
Музей має 19 виставкових залів та секцію просто неба. Загалом колекції містять оздоблені різьбою хатні стовпи та двері (різьблені), предмети меблів, знаряддя, що використовуються для риболовлі, полювання, бджільництва та випасу худоби, зброї, предмети побуту, музичні інструменти, скрині для приданого (віком 250-300 років), сани, скрині, дерев’яні плуги, вироби з кори дерева, селянські вози. Багато виставлених творів прикрашено «мотивом сонця» як символом світла.
Особливе значення для фахівців у сфері етнографії представляє приміщення, де проілюстровано процеси виготовлення дерев’яних виробів.
Серед унікальних експонатів відвідувачі можуть помилуватися візком для перевезення вина сімнадцятого століття та оригінальним інвентарем кошари.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.