Замок магнатів Куропатвів (більш відомий як Пнівський замок), кінець 16 ст. Охоронний номер 240. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: с.Пнів, Надвірнянський район.
Пнівський замок – розташований на північ від села Пнів на плоскому пагорбі, колись формуючи берег р. Бистриці із заходу. До появи Станиславівської фортеці Пнівський замок був найпотужнішим укріпленням Покуття. Він нагадував гігантський неправильний п’ятикутник з вежами по кутах і товщиною стін більше 1,5 м. Замок прикривав давній торговий шлях із Карпатських гір.
Замок був зведений у другій половині 16 ст. По кутах фортеці були розміщені п’ять сторожових веж з бійницями. З боку в’їзної брами викопаний рів, що наповнювався водою; у природному ярі з іншого боку протікав струмок.
У 1621 році замок був пошкоджений місцевими розбійниками, які захопили його, зробивши підкоп в найбільш незахищеному місці, на яке вказав зрадник з охорони замку. Наступним суттєвим завоюванням (і руйнуванням) фортеці став період національно-визвольної війни 1648-1654 рр., зокрема пнівські мури були взяті 15-тисячним військом повстанців під проводом Семена Височана. Невдалою була спроба захопити твердиню турками у 1676 р., хоча мури вони сильно пошкодили.
В кінці 18 ст. замок був покинутий і поступово почав руйнуватися. Жителі навколишніх сіл стали розбирати замок для будівництва будинків і пивоварні.
Під Пнівським замком існувала ціла система підземних ходів. Кажуть, що один з них вів до вежі, що тепер розміщена на території парку у м. Надвірна. Менш вірогідна версія про те, що інший хід вів до Манявського скиту, що за 30 км від замку.
В даний час частково збереглися фрагменти стін, веж, в’їзних воріт, житлові приміщення палацу Куропатвів, рів і підземні каземати, але замок продовжує руйнуватися. У червні 2010 року звалилася ще одна кутова вежа. У 2018 році розпочато роботи по реставрації Пнівського замку.