Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, 1615 р. Охоронний номер 235. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: смт Ворохта, вул. Довбуша, 1.
Церква є своєрідною візитівкою Ворохти й унікальним одним із найдавніших храмів Гуцульщини. Її збудували у 1615 р. в селі Яблуниця і перенесли на теперішнє місце у 1780 р. Споруда дерев’яна, п’ятизрубна, хрещата в плані, одноверха. Іконостас не зберігся. Вівтарний зруб має розписи 19 ст. В 1967 р. пам’ятку відремонтовано.
Всупереч своїм невеликим розмірам внутрішній простір головного приміщення цього храму приємно вражає своєю висотною урочистістю, що досягається виключно художніми засобами, зокрема, співвідношенням пропорцій самого зрубу, а також напівтемрявою, яка завжди панує в зеніті бані, і створює ілюзію висотності простору. У його інтер’єрі є настінні розписи 19 ст.
В давнину, по традиції, навколо церкви Різдва Богородиці лежав цвинтар, вхід на який франкований двома величезними каменями. Існує думка, що це так звані «менгіри» – своєрідна ритуальна огорожа, камені, якими здавна позначали священні місця.
Первісна композиція храму збереглася незмінною, не дивлячись на проведення реставраційно-відновлювальних робіт в 1975 р. Неподалік від церкви знаходиться оригінальна дерев’яна дзвіниця, яка також побудована в стилі гуцульської школи. У дзвіниці влаштовано невеликий музей.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.