Церква Святого Дмитрія

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Святого Дмитрія, 1850 р. Охоронний номер 738. Пам’ятка місцевого значення. Розташована за адресою: с. Поляниця, Болехівська міська рада.
Існуюча дерев’яна церква зведена у 1850 р. на місці попередньої дерев’яної. У 19 ст. була дочірньою до церкви в сусідньому с. Тисів. Візитація відбулася у 1909 р. Згодом розбудована, після чого бабинець став удвічі довший і отримав ще один верх. Піддашшя, яке оточує будівлю, опирається на випусти вінців зрубів. Стіни під опасанням у 2010-х роках оббили блок-хаузом, над опасанням – оббиті блискучою бляхою. На стіні підопасання бабинця до ремонту було розміщене велике полотно з зображенням в’їзду Господнього до Єрусалиму. Під час ремонту у 2010-х роках всі верхи покриті булатом.
На південь від церкви збереглася деревяна квадратна в плані триярусна дзвіниця, яка зовні відремонтована аналогічно церкві. На прицерковній території розташована закритого типу мурована капличка і фігура Пресвятої Богородиці під накриттям.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.