Церква Святого Василія Великого

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Святого Василія Великого, 1733 р. Охоронний номер 247. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: с. Черче, Рогатинський район.
Дерев’яна церква Св. Василія Великого – один з найдавніших храмів бойківського типу. Місцеві жителі називають її церквою Св. Параскеви П’ятниці. Храм побудований в 16 ст. На нинішнє місце (старе кладовище на околиці села) перенесений в 1733 р.
У 1970 р проведена реставрація – храму повернули автентичний центральний намет. Мальовничості церкві додає збережене гонтове покриття дахів. Освітлюється церква через невеликі прямокутні віконні прорізи. Стіни церкви не мальовані. Всередині – іконостас 18 ст. Навколо церкви стоять старі кам’яні надгробні хрести.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.