Церква Воскресіння Господнього

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Воскресіння Господнього («Воскресіння»), код SV-II-m-A-05472. Пам’ятка релігійної архітектури регіонального значення, розташована у центрі міста Сучава, бульвар Ана Іпатеску.
Заснована в 1551 році дружиною воєводи Петру Рареша Оленою Рареш, дочкою сербського деспота Йована Бранковича.
Маленька церква, без башти, класичний представник так званих «молдавських ярмаркових церков», що підтримується зовні контрфорсами.
У період 1837-1923 років вона була передана українській греко-католицькій громаді міста Сучава, а в 1923 році знову передана православному культу.
Привабливою для туристів є головним чином дзвіниця з лівого боку церкви з трьома дзвонами, характерними для Румунії лише для церков на півночі Молдови.
Крім того, у церкві є копія бойового прапора Штефана Великого (каталогічною вартістю 7,5 мільйонів Євро), подарована ним у 1500 році монастирю Зографу на горі Афоні.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.