Церква Воздвиження Чесного Хреста

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Воздвиження Чесного Хреста, код SV-II-a-A-055811487. Пам’ятка міжнародного значення, розташована в населеному пункті Петреуці, за 11 км від міста Сучава.
Церква з триконховим (трилистим) планом, побудована Штефаном Великим у 1487 році, вважається фахівцями найстарішою штефанівською церквою, що збереглася у своєму первісному вигляді.
Архітектори цієї церкви свідомо чи несвідомо використовували «золотий переріз» або «золоте число» (φ 1,618033) − співвідношення між розмірами витвору мистецтва чи архітектури при його спорудженні (Тудор Уркан, спостереження на місцевості).
Найважливішою внутрішньою фрескою з Петреуці є «Кавалькада Святого Хреста» або «Кавалькада імператора Костянтина Великого», намальована на західній стіні нартексу. Ця сцена, в якій імператор веде кавалькаду 16 військових святих, з очевидним посиланням на битву біля Мульвійського мосту (312), більше не з’являється у живописі православних країн, в Молдові з’являється лише у церкві в Арборе.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.