Будинок-музей Солка

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Будинок-музей Солка, код SV-II-m-B-05647, пам’ятка місцевого значення (повітового), заснований в 1971 році у місті Солка (44 км від Сучави), вул. Томша Воде, № 111, розташований у традиційному для Буковини будинку, зведеному в 1670 році.
Усередині будинок розділений на дві кімнати («велику хату», куди селяни Буковини за традицією входили лише зрідка, під час свят) та кухню, відокремлену залою. У двох кімнатах була побудована традиційна груба з піччю та варильною поверхнею.
Відвідувачі мають можливість помилуватися традиційним будинком Буковини, характерним для етнографічного району Редеуць, традиційними меблями: ліжком, лавками, ставнями, полицями, скринями для приданого, дитячими гойдалками, ткацькими верстатами. У плані тканин виділяються серветки (рушники) та килимки з традиційними буковинськими візерунками.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.