Назва Проєкту: «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України» – HE-CROSS
EMS ENI КОД: 2SOFT / 2.1 / 91.
В рамках «Спільної Операційної Програми Румунія – Україна 2014-2020» Сучавський університет
«Штефана чел Маре» (USV) (головний бенефіціар) та Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу (ІФНТУНГ) (партнер) з лютого 2020 року реалізовують Проєкт «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України» – HE-CROSS, EMS ENI код 2SOFT / 2.1 / 91.
Термін реалізації Проєкту – 18 місяців, загальний бюджет – 454 640,5 євро, з яких внесок Європейського Союзу становить 409 176,5 євро. Проект є частиною пріоритетного напрямку 2.1 Програми – збереження та популяризація історико-культурної спадщини.
Основна мета Проєкту – активізація і поглиблення співробітництва щодо дослідження стану, збереження та популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України, підтримання культурного діалогу між громадами Сучавського повіту та Івано-Франківської області, а також підвищення обізнаності туристів про історико-культурну спадщину двох регіонів.
Команда Проєкту планує привернути увагу громадськості до об’єктів історичної та культурної спадщини і таким чином сприяти збільшенню туристичного потенціалу цільової території шляхом створення та розповсюдження привабливих та актуальних інформаційних продуктів, таких як: віртуальні 3D-тури по репрезентативних об’єктах історико-культурної спадщини, промоційні відеоролики, публікації англійською, румунською та українською мовами, інтерактивна карта об’єктів тощо. Результати лазерного 3D-сканування допоможуть у проведенні наукових досліджень та розробленні практичних рекомендацій щодо збереження, відновлення та охорони об’єктів історико-культурної спадщини. Важливим результатом реалізації Проєкту стане оновлене та сучасно обладнане приміщення геологічного музею Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, що дозволить більш якісно проводити науково-просвітницьку та екскурсійну діяльність як для відвідувачів з України, так із закордону. Окрім цього, музей стане центром навчання та розвитку студентів обох
університетів.
Цільові групи включають представників туроператорів, турагентств, туристичних інформаційних
центрів, студентів.
Кінцевими бенефіціарами Проєкту є члени місцевих громад по обидва боки кордону в районі Сучавського повіту та Івано-Франківської області, туристи, які відвідують Сучавський повіт та Івано-Франківську область, туроператори, турагентства, туристичні інформаційні центри, регіональні та місцеві ЗМІ.
Результати Проєкту можуть бути використані значною кількістю закладів (музеїв, культурних, релігійних, навчальних), органів державної влади і місцевого самоврядування, громадських організацій, туристичних фірм для популяризації, дослідження стану, відновлення, благоустрою, розвитку інфраструктури об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території.
КОНТАКТНІ ДАНІ БЕНЕФІЦІАРІВ:
Сучавський університет ім. Штефана чел Маре
Адреса: корпус Е, 2 поверх, вул Університетська, 13, Сучава, Румунія
Координатор проекту:
Стефан Пуріч
stefanp@atlas.usv.ro
Менеджер проекту:
Ґарієта Сабол
harieta@atlas.usv.ro
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
Адреса: вул. Карпатська, 15, м. Івано-Франківськ, Україна, 76019
Менеджер проекту:
Микола Приходько
prihodkon@ukr.net