Церква в Арборе

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Арборе, cod SV-II-a-A-05487, присвячена «Усікновенню голови святого Іоанна Хрестителя». Пам’ятка міжнародного значення, розташована в населеному пункті Арборе (14 км від міста Радауць і 36 км від Сучави).
У 1502 році воротар Сучави Лука Арборе побудував церкву із необробленого каменю, середнього розміру, змішаної форми (план трилиста всередині та прямокутний зовні).
Могила Луки Арборе розташована праворуч від входу в нартекс, під єдиним в Румунії кам’яним балдахіном, який імітує кам’яний балдахін, що покриває могилу короля Казимира IV, що у Вавельському соборі в Кракові.
У зовнішньому розписі є незвичний для православної церкви елемент, імовірно взятий з Польщі: зображення святого Христофора (римо-католицького святого, замученого в III столітті нашої ери з немовлям Ісусом на плечі).

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.