Церква Благовіщення Пречистої Діви Марії

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Благовіщення Пречистої Діви Марії, 1587 р. Охоронний номер 233. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: м. Коломия, вул. Карпатська, 2.
Відноситься до найкращих зразків гуцульського сакрального будівництва. У 1845 р. споруду розширено, про що свідчить напис на одвірках західних дверей. У церкві зберігається давній іконостас, Євангеліє та ікони роботи відомого українського іконописця 20 ст. Теофіла Копистинського. Одночасно з перебудовою встановили новий рококовий золочений чотириярусний іконостас (дата 1800 на іконі «Таємна вечеря»).
З 1983 у приміщенні церкви відкрили музей писанкового розпису.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.