Монастирський комплекс Замка

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Монастирський комплекс Замка, код SV-II-a-A-05485. Пам’ятка міжнародного значення, розташована в західній частині міста, на вулиці Замка, будучи названою найбільшим імпозантним релігійним ансамблем, побудованим вірменами з Сучави.
Основними пам’ятками монастирського комплексу Замка є:
Церква Святого Авксентія, прямокутна в плані, поділена на нартекс, неф і вівтар. Неф склепінчастий у молдавському стилі, але типовий вірменський вплив визначає наявність трьох вівтарів, два з яких розміщені у двох апсидах у стіні.
Башта-дзвіниця, квадратна у плані, розташована на східній стороні стіни будівлі. Напис арабською мовою свідчить, що вона була зведена у 1606 році. На першому поверсі розміщена каплиця, присвячена святому Григорію Просвітителю, національному апостолу вірмен.
Кріпосна стіна і земляний вал, побудовані, починаючи з 1690 року польськими солдатами Яна III Собеського, що мали головне місце розташування в Замка для молдавських операцій. Між земляним валом і кріпосною стіною є захисний рів, що має у плані форму зірки.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.