Церква Святого Хреста (вірменська)

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Святого Хреста (вірменська), код SV-II-m-A-05452. Пам’ятка регіонального значення, розташована на вулиці Арменяска (Вірменська), 1, поруч із колишнім автовокзалом та Сучавським Національним коледжем «Штефан Великий».
Ця церква, присвячена Воздвиженню Святого (Чесного) Хреста (14 вересня), була побудована в 1521 році так званим Хачіхом Ханкояном.
Церкву Святого Хреста з часом кілька разів реставрували, тепер вона має вигляд споруди XVIII століття з різними архітектурними елементами, характерними для молдавського стилю.
Однак фахівці вважають, що молдавська система склепіння, що характеризується використанням бічних бантів та другого ряду пандативів, має іранське походження, потрапивши до Молдови через Вірменію!

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.