Церква Святої Трійці

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Пресвятої Трійці, 1881 р. Охоронний номер 638. Пам’ятка місцевого значення. Розташована за адресою: с. Ільці, Верховинський район.
Перша писемна згадка про Храм датується 1741 роком. Спочатку був побудований невеликий Храм, а потім вирішили звести більший – сьогоднішню Святиню. Існують спогади, що нову церкву будували навколо малої діючої. З тогочасної церкви до наших днів збереглися центральний надкупольний Хрест та центральний дерев’яний підсвічник. А найдавніші збережені церковні книги датовані 1785 роком. Церкву спочатку планували побудувати на місці колишнього приміщення лазні, але, оскільки, неподалік був єврейський шинок, то вирішили, що таке сусідство є несумісним.
За переказами, коли в 1881 р. була зведена нова Святиня, стару розібрали і передали громаді села Воронєнка.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.