Церква Вознесіння Христового

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Вознесіння Христового, 1806 р. Охоронний номер 1025. Пам’ятка місцевого значення. Розташована за адресою: с. Надорожна, Тлумацький район.
Про церкву в Надорожній згадується в другій половині 17 ст. Ймовірно, на початку наступного століття збудували наступну, також дерев’яну церкву. Нова триверха дерев’яна церква гуцульського типу постала у 1777 р., очевидно, на місці давнішої. Церква стояла зачиненою з початку 1960-х років до кінця 1980-х років.
Після відкриття ремонтована. Саме тоді, ймовірно, піддашшя церкви, а також стіни надопасання, по гонтах оббили бляхою. Хрещата в плані споруда з трьома верхами, в якій з півночі до вівтаря прибудована ризниця. До церкви заходять через два входи: з заходу до бабинця і з півдня до нави.
Під опасанням стіни зберегли оригінальні – відкриті бруси зрубів, правда, пофарбовані. З південного сходу від церкви, в кутку прицерковної території, стоїть широка і приземиста дерев’яна триярусна дзвіниця.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.