Художній музей «Іон Ірімеску»

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Художній музей «Іон Ірімеску» в місті Фелтічень, код SV-II-m-B-05536, пам’ятка міжнародного значення у місті Фелтічень, вул. Михай Емінеску, № 2. Найважливіший музей образотворчого мистецтва в Румунії, заснований у 1991 році і присвячений одному авторові, якого спеціалісти вважають другим за значимістю скульптором в Румунії після Костянтина Бринкуша.
Скульптурне мистецтво Іона Ірімеску еволюціонувало від неокласичного стилю під впливом експресіонізму до геометрізації форм (у стилі Костянтина Бринкуша), а потім до їх стилізації, особливо в галузі бронзових скульптур.
У 20 кімнатах музею експонується, з примітками майстра, близько 300 скульптур та близько 1000 малюнків: портрети, композиції; проекти пам’ятників, виконаних в техніці ronde-bosse або авторельєфи, з каменю, дерева, мармуру, бронзи, теракоти, гіпсу або пластиліну; графічні роботи.
Найбільш видовищними скульптурами на першому поверсі музею є такі: Баканта, Материнство, Селянка, Пегас і Аполлон, Африка 1 і 2, Ікар, Фавн, Сафо.
Нагорі розміщені скульптури Ксенія, Людина із золотим птахом, Елегія, Кентавр з Фунтом, Орфей, Пегас з Аполлоном, Благовіщення, рельєф Пієти і барельєф Відпочинок, образне зображення карти Великої Румунії.
Найрепрезентативнишими скульптурами художника є, на думку фахівців, Мати з немовлям, Автопортрет, Дівчинка, що грає на мандоліні, Материнська любов, Елегія.
Як додаткові елементи туристичної привабливості ми згадуємо меморіальний простір «Іон Ірімеску», розташований у сусідній будівлі на території музею.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.