Колекція дерев’яних ложок «Іоан Цугуй»

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Колекція дерев’яних ложок «Іоан Цугуй», пам’ятка національного значення, розташована у місті Кимпулунг Молдовенеск, вул. Г. Поповіч, № 1.
Розміщений у будівлі другої половини ХХ століття, музей можна вважати унікальним у Європі. У ньому зберігається понад 5 300 столових ложок, виготовлених із близько 130 сортів дерева (включаючи лимон, інжир, гінкго дволопатеве), переважно з Румунії, а також із США, Японії, Африки, Китаю, Танзанії, Пакистану, Нової Зеландії, Мексики.
З утилітарної точки зору, ложки з Румунії тематично згруповані в три категорії: побутові, вівчарські та гуцульські. Деякі ложки вирізані з мотивами тварин (олені, півні, риби, змії) або мають переплетені (вирізані) ручки чотири, шість чи вісім пасом.
Відвідувачі також можуть помилуватися колекцією з 1 300 монет (найдавніші – з часів античності), а також сотнями килимів та керамічних виробів.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.