Етнографічний музей «Іоан Гремаде»

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Етнографічний музей «Іоан Гремаде», пам’ятка місцевого (повітового) значення, що знаходиться в місті Кимпулунг Молдовенеск, вул. Ворнік Грігоре Сабіє, № 19, організований в будівлі 1817 року. Цей музей, відкритий для відвідування в 1999 році, містить близько 10 470 експонатів.
Експонати згруповані в 11 кімнатах та 3 площадках для експозицій під чистим небом. Особливе враження складає музейна зала, де розміщена виставка народних костюмів з цього регіону (у тому числі майже 200-річних), яловичих та свинячих шкур ручної роботи, музичних інструментів, що використовуються на вечорницях (включаючи цитру, виготовлену у Відні в 1864 році), скриня 1888 року та інше.
В рамках експозиції традиційних сільськогосподарських знарядь, присвячених сезонним роботам, особливо вражають ваги (кантарі) та бушелі для вимірювання об’єму зерна. Також у залі, присвяченій традиційній роботі жінок (прядіння, ткацтво, вишивка), можна помилуватися різними ткацькими верстатами, вилками та веретенами для прядіння.
У музеї є спеціальна зала, де можна помилуватися понад 500 знаряддями, характерними для колишніх традиційних селянських промислів у цій місцевості: столярні роботи, бондарні роботи, прядіння, виготовлення дверей та вікон, токарна і керамічна справа.
У прилеглому до будинку приміщенні організована виставка «Кимпулунг минулих років», на якій можна побачити зображення міста 1780 року, картини особистостей, які відвідували місто, штамп 1870 року, витканий та виготовлений вручну у Відні, представляючи молоду буковинську жінку, яка зустрічає з відром води австрійського офіцера тощо.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.