Монастир Сучевіца

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Монастир Сучевіца, код SV-II-a-A-05651. Пам’ятка міжнародного значення, розташована у селі Сучевіца, на відстані 18 км від міста Радауці та 49,1 км від Сучави.
Французький історик мистецтва Поль Генрі вважає його «заповітом молдавського мистецтва XVI століття». Монастир Сучевіца був заснований правлячим домом Мовіла (Могила), який відігравав важливу роль в історії Румунії, України та Польщі. Художник та історик мистецтва Сорін Думітреску довів, що, дотримуючись пропорцій, «Сучевіца становить собою, порівняно з церквами Путна, Воронец чи Пробота, те, чим є для Сен-Дені пізню течію пишної готики».
Церква монастиря була побудована між 1582-1584 роками за ініціативою Георгія Мовіли (Могили), майбутнього митрополита Молдавії. Переважними кольорами, в яких намальовано понад 100 сцен із людськими фігурами, є смарагдово-зелений («зелень Сучевіци»), червоний та золотистий.
У монастирському музеї виставлені розкішні могильні покривала воєвод Єремії та Симеона Мовіли (Могили), представлених одягненими в пишний одяг, схожий на одяг польських магнатів свого часу, різні церковні предмети, епітафії, вишиванки, старовинні рукописи, усе XV-XVII століть.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.