Тронна фортеця

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Тронна фортеця, код SV-II-a-A-05449, Міністерство культури, Список пам’яток історії повіту Сучава. Пам’ятка національного значення, розташована на східній околиці міста.
Побудований наприкінці XIV століття воєводою Петру II Мушатінул (1375-1391), удвічі збільшений та зміцнений − до 1476 та 1497 − воєводою Штефаном чел Маре (1457-1504).
Прямокутна форма всередині, фортеця Мушатінів XIV століття має велику схожість з подібними спорудами на польсько-балтійському просторі.
Штефан Великий був важливим воєначальником в Європі у другій половині XV століття (із 36 військових конфліктів 34 стали переможними), що вплинуло на історію Румунії, Османської імперії, Польщі, України та Угорщини. До 1497 року, коли він мав необхідні ресурси та фахівців, він побудував третю навколишню стіну укріплення товщиною 2 метри, впритул до другої стіни, спорудженої в 1476 році. Зведена стіна мала форму зірки, спиралася на 6 простих контрфорсів, в стилі бастіону або форту у формі зірки, тобто, це було укріплення, яке вперше з’явилося в Італії у другій половині XV століття.
Основними приміщеннями фортеці, якими можуть помилуватися відвідувачі, є королівська каплиця, королівські апартаменти, монетний двір, караульна кімната, порохова кімната, льох, в’язниця та місце страти. Є також копії багатьох середньовічних видів зброї (гармати, мечі, бойові сокири, списи, луки та стріли).
Ще однією туристичною визначною пам’яткою Тронного Замку є Фестиваль середньовічного мистецтва «Штефан Великий» (13-е видання у 2019 році), який щороку організовується тут у серпні, учасниками якого є представники Румунії, Сербії, Туреччини, України, Угорщини, Республіки Молдова. На фестивалі представлені бойові вистави, катання на конях, стрільба з лука, музичні та середньовічні семінари з гастрономії тощо.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.