Церква Міреуць

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Міреуць, код SV-II-m-A-05475. Пам’ятка національного значення, розташована у північно-східній частині міста Сучави, на вулиці Міреуці, № 17, біля Королівського двору.
Церква побудована в 1388 році Петром II Мушатінул (1375-1391) у романському стилі.
Штефан Великий (1457-1504) приносив церкві різні пожертви, за що історики вважають його другим засновником. Це може бути пов’язано з тим, що тут була похована його перша дружина Євдокія Олелківна з Києва, дочка князя Олелька Володимировича та Анастасії Василівни. Нині надгробний пам’ятник київської Євдокії представлений у музеї Буковини в Сучаві.
У першій половині XVII століття церква була повністю перебудована під впливом архітектурного мистецтва Мунтенії, базилічний (прямокутний) план замінено триконхом.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.