Церква чуда Святого Архистратига Михаїла

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква чуда Святого Архистратига Михаїла, 1844 р. Охоронний номер 238. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: м. Яремче, присілок Дора, вул. Кам’янка.
Дерев’яна церква в гуцульському стилі. Біля церкви збереглася невеличка деревяна двоярусна дзвіниця. Раніше, у 17 ст., на цьому місці також розташовувався храм, виконаний з дерева. У 19 ст. прихід стає більшим, тому храм перебудовують і розширюють. Старий розпис було зафарбовано, а потім стіни прикрасили знову. Однак до наших днів вони збереглися не в первозданному вигляді, в 50-і роки 20 ст. була проведена реставрація розпису. Роботи були проведені місцевим художником.
Головна визначна пам`ятка Михайлівської церкви – іконостас кінця 19 початку 20 ст., виконаний з дерева. Зображені ікони датуються 17-19 ст. Вони мають високу художню цінність, також є справжнім шедевром гуцульської культури. Іконостас дерев’яний, чотириярусний, різьблений, з царськими вратами більш ранніми, які за характером різьблення та композицією можуть бути віднесені до 18 ст.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.