Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, 1785 р. Охоронний номер 236. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: смт Делятин, вул. Січових Стрільців, 1.
Одна із перших згадок про церкву – в літописах за 1620 рік. Є велика імовірність, що та святиня знаходилась на іншому місці. А на сьогоднішньому постала у 1785 р. В 1894 р. церква розширена і добудована.
Цінна пам’ятка культурної та сакральної спадщини – одна з найдавніших культових будівель України. Споруда гуцульського типу, хрещата у плані. Храм славиться деревяним позолоченим іконостасом з вишуканим різьбленням. Іконостас виготовлений 1738 р. В інтерєрі церкви є роботи відомого гуцульського майстра Василя Турчиняка.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.