Костел Святого Франциска з Асижу

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Костел Святого Франциска з Асижу, 1857 р. Розташований за адресою: селище Делятин, Надвірнянський район.
Римо-католицький костел Святого Франциска є головною визначною пам’яткою селища Делятин. Закладка храму відбулася за участю імператора Франца-Йосипа. Австрійський государ прибув до дня заснування культової споруди і власноруч поклав кілька каменів майбутньої пам’ятки і насипав золоті монети в кути будівлі. Також на прилеглій до костелу території він посадив чотири кедра, які були привезені з Відня. Ця подія відбулася в 1857 р.
Костел збудували у 1857-1865 роках на пам’ять про візит у Делятин цісаря Франца-Йосипа. У 1924 р. спорудили нову вежу замість зруйнованої під час першої світової війни та відновили дах.
До 1945 року костел був діючим і не закривався під час військових дій. Пізніше приміщення храму використовувалося як військовий склад, а після цього в 1970-х роках тут розміщувався цех лісокомбінату. Будучи без особливого нагляду, пам’ятка занепала.
Архітектура пам’ятки відноситься до романо-готичного стилю. Висока прямокутна будівля з червоної цегли прикрашена великими вузькими вікнами у вигляді арки, кам’яними виступами з обох сторін, триярусною вежею, увінчаною хрестом, і прибудовою з гранованим дахом.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.