Церква святого Йоана Милостивого

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква святого Йоана Милостивого, 1830-ті рр. Охоронний номер 1138. Пам’ятка національного значення, розташована за адресою: м. Яремче, присілок Ямна, вул. Свободи, 304.
Перша згадка про місцеву церкву походить зі списку, складеного львівським єпископом Йосифом Шумлянським у 1701 р., де храм іменований на честь Пресвятої Трійці. Існуюча церква зведена у 1830-х рр. на місці попередньої.
Храм з дзвіницею є неперевершеним зразком ранньої гуцульської сакральної архітектури. Церква була названа в честь святого, відомого своєю терпимістю і лагідністю по відношенню до оточуючих людей. Дзвіниця має форму хреста. Карпатська церква має один чітко виражений центральний зруб, над яким височить шатрова глава, увінчана акуратною верхівкою з хрестом. Сучасний дах з бляхи замінив стародавній, вкритий гонтом. Поруч з церквою збереглася дзвіниця. Вона двох’ярусна і так само виконана з дерева. На другому поверсі знаходиться витончена альтанка, укрита шатром. Церква Іоанна Милостивого зі своєю дзвіницею є однією з найдавніших і гармонійних сакральних споруд – національних пам’яток у Яремче.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.