Церква Святого Дмитрія

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Святого Дмитрія, 1870 р. Охоронний номер 1139. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: с. Татарів, Яремчанська міська рада.
Достовірно відомо, що церква святого Дмитра вже існувала в 18 ст., вона була дерев’яна п’ятизрубна з окремою дзвіницею. Існуючу деревяну церкву зведено у 1870 р. за проектом польського архітектора Ф. Менчинського, яка, очевидно, постала на місці попередньої дерев’яної церкви. Її оригінальна споруда є цікавим архітектурним зразком майстрів народного гуцулської школи: хрестоподібна в плані, одноголова, з навісом на фігурно вирізаних виступах зрубів. План церкви відрізняється розширеним центральним зрубом і досить короткими бічними виступами. Центральний зруб перекритий пластичним восьмигранним шатром і розташований на великій восьмикутній споруді.
Гармонію форм храму, вписаного в гірський пейзаж, доповнює не менш оригінально зрубана дзвіниця. Церква була повністю оббита гонтами до кінця 1980-х рр.
В інтер’єрі існуючої церкви зберігся темперний живопис 19 ст. Давній п’ятиярусний іконостас написаний Антонієм Оржеховським (згідно автографу на іконі Св. Миколая Чудотворця з іконостасу).
Протягом останнього десятиліття 20 ст. зусилля були спрямовані на надання пристойного вигляду комплексу Татарівського святині всередині. Масштабна реконструкція, яка була проведена в 2017 р. зі збереженням інтер’єрного темперного живопису, повернула комплексу первозданний вигляд.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.