Церква Святого Миколая

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Святого Миколая, 1729 р. Охоронний номер 1188. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: м. Рогатин, вул. Святомиколаївська.
У 1729 р. була збудована існуюча дерев’яна церква в стилі галицької школи народної архітектури, яка знаходиться на мальовничому пагорбі, з якого видно весь Рогатин, місто легендарної Роксолани.
Входи в храм зроблені досить нетрадиційно – з північного боку в бабинець і вівтар, що пояснюється розташуванням святині на крутому схилі гори. В інтер’єрі знаходиться п’ятиярусний іконостас пірамідальної споруди середини 19 ст., ікони в якому перемальовані в середині 20 ст. Саме тоді був виконаний і стінопис олійними фарбами на євангельські сюжети. Перед 1922 р. гонтове покриття дахів замінено оцинкованою бляхою. Після цього сакральна споруда дещо втратила свій первісний колорит. Вівтарна частина церкви була розбита німецькою авіабомбою під час війни у 1944 р. Відновлена після її закінчення та освячена 30 травня 1954 р.
Біля церкви св. Миколи розташована триярусна дерев’яна дзвіниця. Неподалік від храму розташована єврейське і християнський цвинтар зі старими цікавими надгробками.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.