Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, 12-14 ст. Охоронний номер 242. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: м. Рогатин, пл. Роксолани, 19.
Є однією із найдавніших культових споруд Прикарпаття. Вона стоїть на центральній площі міста, неподалік від іншої видатної пам’ятки – церкви св. Миколая.
Думки дослідників дещо відрізняються щодо часу побудови храму, одні висловлюють припущення, що церкву збудували ще за часів Галицького князівства в 12-14 ст., такої ж думки дотримуються і місцеві жителі. Іінші вважають, що храм збудували в 15-18 ст. За народним переказом, у 1241 р. жителі м. Рогатина ховалися в церкві від нападу татаро-монгольських завойовників.
Протягом століть церква піддавалася численним перебудовам, тому стає зрозумілим, чому в її архітектурі так майстерно переплітаються елементи готики і бароко.
У 1642 р церковне братство встановило храмовий іконостас, який проіснував до 20 ст. У роки Першої світової війни церква залишилася неушкодженою. У 1941 р під час Другої світової війни в храм потрапила бомба, в результаті цього повністю згоріла покрівля, залишилися тільки храмові стіни. В 1944 році, під час відступу німецьких військ, фугасна бомба повністю знищила церкву зсередини, тому після закінчення війни в храмі почали проводити відновлювальні роботи, які тривали майже десять років. Сучасний іконостас тут встановили в 1961 р. Двір церкви огороджений міцними стінами, в яких знаходяться двоє в’їзних воріт, одні з яких прикрашені мініатюрною вежею.
З проголошенням Незалежності України в церкви провели реставрацію, збагатили її внутрішнє оформлення, прикрасили покриття куполів і хрестів сусальним золотом, встановили фігуру Божої Матері.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.