Церква Святого Миколая

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Святого Миколая, 1760 р. Охоронний номер 1195/1,2. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: с. Сливки, Рожнятівський район.
Її було освячено і канонізовано іменем Покрови Пресвятої Богородиці. Але село постійно затоплювалось водою навколишніх річок, і жителі змушені були перенести церкву на гору, де була дзвіниця і цвинтар. Це було у 1760 році. Нова дерев’яна церква названа на честь святого Миколая Чудотворця.
Церква дерев’яна, зрубна, у плані – хрестоподібна. На церковному подвір’ї розташована дерев’яна дзвіниця на два яруси. Поблизу на металевих опорах встановлений дзвін.
У церкві зберігся оригінальний іконостас та старовинне Євангеліє на старослов’янській мові і дві старовинні ікони, які перебувають у церкві з початку її відкриття. У церкві зберігались ікони «Нерукотворний Спас» та «Святий Микола».

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.