Церква Успіння Пресвятої Богородиці

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Успіння Пресвятої Богородиці, 1739 р. Охоронний номер 1186. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: с. Гвізд, вул. Д. Синяка, Надвірнянський район.
Різьблений напис на надпоріжнику дверей до бабинця свідчить, що церква зведена саме в 1739 р. При малій висоті ця хрещата одноверха церква виглядає і сприймається досить монументально. Можливо, причиною є фарбування сірим стін, надопасання і дахів, можливо, причина у чисто символічного розміру віконечках. Троє вхідних дверей до церкви на всю площину розмальовані кольоровими зображеннями на релігійну тему – найцікавіше, що можна побачити зовні на церкві. На південь від неї збереглася деревяна триярусна дзвіниця.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.