Церква Йоана Хрестителя

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Йоана Хрестителя, 1820 р. Охоронний номер 1187. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: с. Назавизів, Надвірнянський район.
Церква дерев’яна, одноверха, центральний зруб ширший за бічні, переходить в комбінований верх – восьмерик на четверику з шатровим покриттям. Оточена піддашшям на фігурних випусках вінців зрубів. З заходу до бабинця прибудований вужчий присінок. Кидаються у вічі «надутої» форми маківки, влаштовані на гребенях дахів бабинця і вівтаря, а також на ліхтарі над верхом нави. Оригінальна дзвіниця не збереглася – замість неї використовували деревяну конструкцію, під дашком якої висить невеликий дзвін.
У інтер’єрі олійний живопис 19 ст. Відноситься до галицької школи народної архітектури.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.