Комплекс домініканського монастиря

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Комплекс домініканського монастиря, 1742-1761 рр. Охоронний номер 234. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: смт Богородчани, вул. Шевченка, 61.
Католицький костел заснований у Богородчанах у 1691 р. Перший храм був дерев’яним. Вже в дерев’яному костелі у головному вівтарі знаходився образ коронованої діви Марії (на лівій руці – дитина, у правій – скіпетр), який віруючі вважали чудотворним. У 1742-1761 рр. на місці колишнього дерев’яного звели мурований костел, палати духівництва з келіями, ряд споруд господарського призначення, викопали криницю. На церковному подвір’ї ченці розбили сад та оранжерею. По периметру монастирські будівлі були обнесені високою цегляною стіною.
Комплекс сильно постраждав в роки Першої світової війни. Чудотворну ікону Богоматері в 1944 р. було вивезено в Польщу. Зараз в приміщенні костелу діє православний храм, а в палатах розміщена музична школа.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.