Церква Святої Трійці

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Святої Трійці в Сіреті, код LMI SV-II-m-A-05643. Пам’ятка національного значення, розташована на вулиці Вікторії, № 10.
Перша церква-триконх (трилиста) у Молдові, побудована Мушатою/Маргаретою (1330-1394), принцесою, яка перейшла в католицизм, дочкою воєводи Молдови Богдана I та її сином Петру II Мушатінул (1375-1391).
План цієї церкви, розділений на нартекс, неф і вівтар, вписується в рамки сербського триконха (архітектор Хорія Теодору).
Нартекс за формою та розмірами нагадує сербські церкви, а фасади церкви мають нечітку схожість з константинопольськими церквами.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.