Церква «Святого Миколая»

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Святого Миколая в Балінешть, код SV-II-m-A-05493. Історична пам’ятка національного значення, розташована в комуні Гремешть, за 26 км від міста Радауці, заснована та побудована під наглядом логофета (великого канцлера) Йоана Тауту у 1493-1499 роках, який румунські генеалогісти починають все частіше включати (проте проблема не повністю з’ясована) до предків румунського національного поета Міхая Емінеску.
Церква має прямокутний план, без бічних апсид, натомість із багатокутними апсидами у вівтарі та нартексі.
Внутрішній розпис, виконаний ієромонахом Гавриїлом, датується періодом Штефана Великого і вважається, поряд із Воронецьким, найкраще збереженим комплексом фресок цього періоду.
Склепіння притвору дуже схоже на балки каплиці Святого Хреста у Вавельському соборі (Краків), що свідчить хоча б про існування польських впливів, якщо навіть ремісники, які побудували притвор, не прибули з польського простору.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.