Монастир Драгомирна

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Монастир Драгомирна, код LMI SV-II-a-A-05577. Пам’ятка міжнародного значення, розташована в 12 км від міста Сучава.
Монастир був заснований Анастасією Кримкою (1560-1629), творцем школи каліграфії та ілюмінованих рукописів з Драгомірни.
Прямокутна в плані монастирська церква поділена на притвор, пронаос, неф і вівтар. Це найбільш вражаюча церковна споруда в повіті Сучава (довжина 35 метрів, ширина 9,5 метрів, висота 42 метри), зі стилем, що відрізняється як від штефанівських традицій ХV століття, так і традицій розписних монастирів ХVІ століття.
Додаткові елементи туристичної привабливості: рака з мощами святого великомученика Якова Персидського (канонізований 27 листопада 421 року); дерев’яний іконостас великої церкви, виготовлений з тисового дерева в 1613 році у стилі центральноєвропейського рококо, що походить з монастиря Солка; кришталева люстра, подарована в 1767 році імператрицею Росії Катериною Великою; дзвін у 1100 кг з промовистою назвою «Запорожану», дарований тією ж імператрицею.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.